Завжди важливо працювати у хорошому колективі і займатися тим, що до вам вподоби

Добре, коли робота дозволяє людині відчути себе на своєму місці. Для когось пошук ідеальної професії може продовжуватися роками, навіть зайняти усе життя. А комусь аби зрозуміти своє призначення достатньо отримати сильні дитячі враження.
Героїня цього матеріалу з циклу «Херсонобленерго» у обличчях» ще зі школи знала ким хоче стати. І нехай назва професії «економіст із збуту електроенергії» для когось звучить нудно, Ларисі Купчевській вона дозволила розкрити свій потенціал.
Чим же повинен займатися економіст зі збуту електроенергії сектору роботи з юридичними споживачами? Ця професія включає моніторинг продажу електроенергії, проведення заходів для поліпшення її продажу, підведення підсумків, розробку планів у зв'язку з проведеним аналізом. В основному трудовий день фахівця-економіста проходить за комп’ютером та горами паперів із формами, планами, різноманітними даними.
За специфікою роботи, представники цієї професії безпосередньо із юридичними споживачами не спілкуються, а тільки збирають дані напрацьовані в структурних підрозділах і працюють з іншими енергетиками у межах Товариства.
Бувають дні, коли стає важко проводити весь час за комп’ютером, зізнається Лариса. Але не зважаючи на таке навантаження, економіст із збуту електроенергії нізащо не хотіла б змінити свій рід діяльності. Навіть інші професії у сфері енергетики не приваблюють її.
«У моєму житті так склалося, що я саме на цю роботу прийшла і від початку своєї трудової діяльності і до сьогодні займаюся практично тими ж видами роботи. Я вважаю, що я свою роботу знаю, вмію якісно виконувати і мені це подобається. Думаю, що мені з роботою пощастило.
А ще пощастило в тому, що доводилося працювати завжди з хорошими людьми, з професіоналами. Не було ніколи ніяких інцидентів. Я вважаю це теж важливо - займатися тим, що подобається і в хорошому колективі.
Це все складові такого поняття, як задоволеність роботою», - говорить Лариса Купчевська.
Захоплюючий світ обленерго відкрила для маленької Лариси мама. Вона у свій час працювала черговою в службі підстанцій. І, як всі батьки, іноді брала доньку до себе на роботу.
Як це часто буває, перші плани щодо майбутньої професії могли легко зникнути під час навчання у школі та після випуску з університету, але Лариса не змінила своїх намірів іти в енергетику:
«Спочатку я працювала в міських електромережах, потім прийшла працювати сюди і вже 16-й рік тут, у «Херсонобленерго».
Кілька разів підприємство відправляло мене на підвищення кваліфікації. У Києві була на курсах, в Харкові. А ще в юні роки за участь в спортивних змаганнях між РЕЗамі була нагороджена поїздкою в Прибалтику.
З того, що мені вдалося досягти за роки своєї роботи тут - це автоматизація розрахунків юридичних осіб. Коли я тільки прийшла в енергетику, ми рахували все на папірці, а потім спільно з фірмою «Сонар», розробили комп'ютерну програму розрахунку для споживачів. Цю програму я вважаю від частини своїм дітищем».
На щастя, робота не поглинає повністю Ларису, у неї залишається вільний час для заняття улюбленим хобі. Яке, до речі, у співробітника «Херсонобленерго» не одне.
«По-перше - квіти. Люблю розсаджувати різноманітні фіалки ... Така любов до квітів почалася роки 4-5 назад. Яку прищепила нам начальниця - Павлова Лілія Анатоліївна. Вона завжди мала море фіалок.
А ще рідко, але можу в'язати гачком килимки. Мені завжди подобалося в'язання, ще зі школи потроху робила то шапочку, то шарфики, а зараз -килимки. Це хобі у мене суто для того, щоб отримати задоволення, щоб розслабитися.
В якості «активного» відпочинку у мене прогулянки з батьками. Ми кожен вихідний звикли гуляти по парку», - ділиться економіст із збуту електроенергії Лариса Купчевська.
Якщо після цієї історії у вас виникло бажання стати частиною дружного колективу «Херсонобленерго», звертайтеся до відділу кадрів інженера з підготовки кадрів – Тарнавської Олени Павлівни:
вул. Пестеля, 5, тел.: (0552) 480-311, 480-229, 480-351
480-289 (начальник відділу кадрів), факс: 22-61-49
elena.tarnavskaya@co.ksoe.com.ua
Ми будемо раді бачити вас у своїй команді.